Z ostatniej chwili

Ergonomiczne krzesło biurowe – najważniejsze cechy

Praca biurowa w zdecydowanej większości przypadków kojarzy się nam wyłącznie z wysiłkiem umysłowym. Nie dostrzegamy jednak tego, że nasze ciało również wtedy pracuje – mało tego, w biurze można nabawić się licznych dolegliwości zdrowotnych. W największym stopniu jest tutaj narażony przede wszystkim nasz kręgosłup.

W biurze nie można raczej uniknąć spędzania wielu długich godzin w pozycji siedzących, można jednak zrobić naprawdę wiele, aby w znacznym stopniu móc odciążyć nasz kręgosłup i uchronić go przed zagrożeniami. Podstawową kwestią jest tutaj odpowiednie dopasowanie siedziska do swoich własnych potrzeb. Dobry fotel biurowy musi być dostosowany zarówno do naszej sylwetki jak i do charakteru pracy, którą się zajmujemy. Właśnie dzięki takim cechom kręgosłup przestaje być obciążony w tak dużym stopniu; utrzymujemy go również w pozycji przypominającej literę S, która jest dla niego najbardziej korzystna. Lista zalet dobrych foteli biurowych jest jednak znacznie dłuższa. Mogą one między innymi poprawiać krążenie krwi w udach. Ponadto niektóre modele foteli biurowych mogą w pewien sposób doradzać nam w utrzymywaniu prawidłowej postawy w czasie siedzenia. Nie wymagają one właściwie żadnej szczególnej regulacji, a jednocześnie w czasie siedzenia wymuszają one na nas zachowywanie prawidłowej postawy. Dzięki czemuś takiemu nawet po wielogodzinnym trwaniu w pozycji siedzącej nasze mięśnie mogą być stale wypoczęte, a my sami nie jesteśmy tu narażeni na żaden ból. W czasie pracy przy biurku na pierwszym miejscu powinny dla nas jednak stać nasze obowiązki. Nawet najlepszy dostępny na rynku fotel nie będzie w stanie zastąpić nam przynajmniej kilku chwil relaksu w ciągu dnia. Dobrze będzie poświęcić nieco czasu na wykonywanie prostych ćwiczeń rozciągających mięśnie, bowiem doskonale wpływa to na nasze zdrowie. W miarę możliwości od czasu do czasu zmieniajmy również swoją pozycję, bowiem zbyt długie trwanie w bezruchu nie jest tutaj wskazane. Aby wybrać dla siebie faktycznie dobry fotel który zamiast stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia będzie mógł nam pomagać, musimy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych rzeczy. Bardzo ważne są tutaj między innymi podłokietniki jak najwyższej klasy; najlepiej będzie wybrać taki model fotela, w którym są one regulowane. Równie istotne jest także oparcie w interesującym nas fotelu.Warto wybierać takie, przy którym istnieje jak najwięcej możliwości regulacji – od wysokości aż po szerokość czy też odchylenie pleców. W dobrym fotelu powinniśmy być również w stanie swobodnie regulować siedzisko.

Siedzisko samo w sobie także jest niezwykle ważną rzeczą. Musi ono mieć odpowiednią głębokość i szerokość; wielu ludzi często je ignoruje uważając, że znacznie ważniejsze są wymienione wyżej elementy. Warto zwracać uwagę także i na to, jak wygląda podstawa naszego fotela. Musi on oczywiście posiadać kółka, ale ważna jest liczba nóżek – najlepszym rozwiązaniem jest tutaj pięcionóg, który daje nam bardzo stabilne i bezpieczne oparcie, zapobiegając w taki sposób jakimkolwiek upadkom.

Autorzy portalu

logo-footer

Autorami portalu jest dwóch ponad trzydziestoletnich ludzi, którzy postanowili otworzyć swój sklep z krzesłami, fotelami itp. Tutaj postanowili podzielić się z Państwem swoimi przemyśleniami i wiedzą (która wciąż się powiększa) na temat tych niezbędnych do domu mebli.

Często czytane

Bóle kręgosłupa a dobór fotela biurowego
Cechy krzesła dla dziecka w wieku szkolnym
Dobre krzesło biurowe

Świeże newsy branżowe

Kup idealny fotel do swojego biura
Jak znaleźć dobre krzesło biurowe?
Krzesła i fotele dziecięce
© Copyright Balticon.com.pl. All Rights Reserved.