Z ostatniej chwili

Jak właściwie ustawić fotel biurowy? – 6 sposobów

Jeśli chodzi o dobre dopasowanie fotela biurowego to będzie to bardzo ważna sprawa, której warto poświęcić nieco czasu. Trzeba oczywiście zadbać o dopasowanie fotela do indywidualnych potrzeb każdego człowieka. Jeśli nie uda się tego fotela dobrze dopasować trzeba liczyć się z tym, że będą się pojawić problemy z nadmiernym obciążeniem pleców szyi a co za tym idzie będą się pojawiać przykre bóle w tych partiach mięśni i ciała.

Z czasem będą się pojawiać stałe zaburzenia w układzie mięśniowym i szkieletowym. Warto więc wiedzieć jak dobrze ustawić sobie fotel biurowy, by po latach nie martwić się problemami ze zdrowiem. Jest kilka różnych sposób, które pozwalają nam na staranne ustawienie fotela pod swoje ciało. Postaramy się je tutaj krótko przedstawić.

Sposób 1: Na miarę łokcia - trzeba usiąść jak najbliżej biurka. Ramiona ustawiamy równolegle do kręgosłupa a dłonie wędrują na klawiaturę. Wtedy łokcie powinny stworzyć idealny kąt prosty.

Sposób 2: Na miarę uda - w momencie gdy siedząc swobodnie możemy wsunąć place pod udo z przodu fotela to jest to znak, że fotel ustawiony jest dobrze. Jeśli nie musimy zainwestować w podnóżek, by zmniejszyć napięcie mięśni. Jeśli tego miejsca na palce będzie za dużo można nieco podnieć wysokość.

Sposób 3: Na miarę pięści - tutaj siadamy tak, by pośladkami dotykać tyłu siedziska i następnie sprawdzamy czy pięść zmieści się między tylną częścią łydki a przodem krzesła. Jeśli tak będzie dobrze ustawienie krzesła. Natomiast, jeśli nie jesteśmy w stanie tam zmieścić swojej pięści to ustawienie jest złe. Aby to rozwiązać najlepiej włożyć poduszkę z tyłu pleców.

Sposób 4: Wsparcie dla pleców - w tym przypadku musimy sprawdzić czy w czasie siedzenia na krześle nasz kręgosłup będzie się odpowiednio odchylał na długości odcinka lędźwiowego tworząc delikatny łuk. Naturalna konstrukcja ciała tak właśnie wymaga i dlatego warto, by krzesło również było tak wyprofilowane ponieważ dzięki temu nie będzie nadmiernego obciążania pleców.

Sposób 5: Rzut oka - tutaj musimy sprawdzić czy górna krawędź monitora znajduje się na wysokości naszych oczu. Natomiast sam monitor powinien odchylić się lekko do tyłu. Wtedy głowa nie będzie się nadmiernie pochylać a kar nie będzie nadmiernie napięty i dzięki temu nie będzie się tak męczył. Dla nas będzie to natomiast pozycja, w której wszystko będzie świetnie widoczne a jednocześnie dzięki patrzeniu pod kątem prosty na ekran komputera.

Sposób 6: Podłokietnik - W tym przypadku musimy dążyć do tego, by nasze ramiona mogły się znaleźć na odpowiedniej wysokości. Chodzi o to, by napięcie mięśni w okolicach barków oraz szyi zostało zminimalizowane. W przypadku dobrych fotelu powinno się stosować takie podłokietniki, które będą w stanie delikatnie zagwarantować podniesienie przedramion i dzięki temu efekty ich pracy będą lepsze.

Autorzy portalu

logo-footer

Autorami portalu jest dwóch ponad trzydziestoletnich ludzi, którzy postanowili otworzyć swój sklep z krzesłami, fotelami itp. Tutaj postanowili podzielić się z Państwem swoimi przemyśleniami i wiedzą (która wciąż się powiększa) na temat tych niezbędnych do domu mebli.

Często czytane

Bóle kręgosłupa a dobór fotela biurowego
Cechy krzesła dla dziecka w wieku szkolnym
Dobre krzesło biurowe

Świeże newsy branżowe

Kup idealny fotel do swojego biura
Jak znaleźć dobre krzesło biurowe?
Krzesła i fotele dziecięce
© Copyright Balticon.com.pl. All Rights Reserved.