Z ostatniej chwili

Jak znaleźć dobre krzesło biurowe?

Wygodne krzesło biurowe to bardzo ważny element, który powinien znaleźć się w każdym domu, w którym czekają nas długie godziny spędzane przy komputerze. W sprzedaży pozostaje w tym względzie wiele propozycji. Okazuje się niestety, że większość osób w ogóle nie wie jakimi kryteriami się kierować, by znaleźć dla siebie dobrze dopasowany fotel. Są jednak takie elementy, które zawsze trzeba brać pod uwagę.

Oczywiście najważniejszy jest kręgosłup. Krzesło biurowe jest elementem, który ma zagwarantować, że całe ciało będzie dobrze ułożone i dzięki temu będzie odpowiednio podparte. Chodzi o jego maksymalnie odpowiednie ułożenie i zminimalizowanie wszelkich napięć. Wybór odpowiedniego krzesła to zazwyczaj sprawa indywidualna, przy której trzeba brać pod uwagę takie elementy jak wzrost czy waga. Najważniejsze to pamiętać, by siedząc na fotelu spełniać pewne warunki. W czasie siedzenia nogi powinny być zgięte pod kątem prostym w kolanach. Do tego plecy powinny w całości znaleźć się na oparciu zaś odcinek szyjny kręgosłupa na całej długości powinien być utrzymany w prostej linii. Jeśli fotel będzie nam dawał dużo możliwości, jeśli chodzi o dopasowanie do potrzeb konkretnego człowieka będzie można mówić o tym, że będzie on lepszy, praktyczniejszy. Jeśli chodzi o części fotela, które odgrywają szczególną rolę to będzie to na pewno oparcie, które trzymać ma cały kręgosłup. Dobrze, by oparcie można było odpowiednio dopasowywać do swojego wzrostu. To bez wątpienia praktyczne rozwiązanie. Krzesło w okolicy lędźwiowej powinno mieć praktyczne uwypuklenie oraz odpowiedni mechanizm, który pozwoli na skuteczne odchylanie. Miska siedziska podobnie jak oparcie ma duże znaczenie. Trzeba zadbać o to, by była ona z możliwością regulowania głębokości. Oczywiście nie ma sensu kupować takiego fotela biurowego, w którym nie będzie można zmieniać wysokości. Do tego dochodzi kwestia związana z podłokietnikami, które mają również swoją istotną rolę i ułatwiają pracę. Elementów, o które trzeba zadbać jest więc naprawdę bardzo wiele.

Tylko staranne wybieranie fotela biurowego może zagwarantować, że będzie on dobrze dopasowany i praca na nim będzie sprawiać nam przyjemność. Natomiast źle dobrany fotel może się okazać elementem, z którym w ogóle nie będzie można wydajnie pracować, a godziny na nim spędzone okażą się męczarnią.

Autorzy portalu

logo-footer

Autorami portalu jest dwóch ponad trzydziestoletnich ludzi, którzy postanowili otworzyć swój sklep z krzesłami, fotelami itp. Tutaj postanowili podzielić się z Państwem swoimi przemyśleniami i wiedzą (która wciąż się powiększa) na temat tych niezbędnych do domu mebli.

Często czytane

Bóle kręgosłupa a dobór fotela biurowego
Cechy krzesła dla dziecka w wieku szkolnym
Dobre krzesło biurowe

Świeże newsy branżowe

Kup idealny fotel do swojego biura
Jak znaleźć dobre krzesło biurowe?
Krzesła i fotele dziecięce
© Copyright Balticon.com.pl. All Rights Reserved.